Türkiyenin Doğal Güzellikleri Turist Çekiyor

Sen gitmek iste yeter... Dilediğin yere en ucuz uçak bileti NETUYGUNBİLET'da!

Türkiyenin Doğal Güzellikleri Turist Çekiyor

Türkiyenin Doğal Güzellikleri Turist Çekiyor
29 Ağustos 2019

Türkiye, eşsiz kıyıları ve zengin doğal güzelliği ile öncü bir turizm merkezi olarak popülaritesini koruyor. Doğal harikaları, akıllı telefonlar için popüler bir kısa video uygulaması olan TikTok'ta çok sayıda kullanıcıya ilham verdi.

Kullanıcılar, Türkiye'nin popüler tatil yerlerinden çok sayıda video klip paylaştı. Videoların bazılarında yaratıcı ve akıllıca teknikler kullanılıyor. TikTok kullanıcıları yalnızca #Türkiye etiketini en yoğun turizm dönemi olan Temmuz ayında 4,1 milyardan fazla mesajda kullandılar.

Karadeniz bölgesinin doğal güzelliği, kültürel zenginliği ve yemekleri TikTok'ta öne çıktı. Yalnızca Temmuz ayında, 568 milyon yayın #BlackSea etiketiyle paylaşıldı.

Karadeniz bölgesinde, Trabzon 387 milyon yazı ile önde gelen tatil beldesiydi, ardından 200 milyon ve 120 milyon yazı ile Rize oldu.

MARMARİS, ÇEŞME, BODRUM ve ALANYA ANTALYA MUĞLA  da dahil olmak üzere Ege ve Akdeniz kıyılarındaki popüler destinasyonlar da yoğun olarak yer aldı.

Tarihi kalıntıların ve peri bacaları gibi doğal harikaların bulunduğu bir başka yer olan Kapadokya, 124 milyondan fazla yazı gördü.

TikTok kullanıcıları balon turlarında eşsiz anlar yakaladı ve dünya ile paylaştı. Kapadokya vadisindeki gün batımları en çok turist çeken yer haline geldi.

        Yazı için daily sabah sitesine teşekkkürler.