Optimal & Cheap İstanbul Net Uygun Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul’u gez gez bitmez. İstanbul’da gezip görülecek o kadar çok yer var ki burada hepsini anlatmamız imkansız. Sizlere sayfalarımızda, İstanbul’da gezip görmeniz gereken yerler arasında başta gelen ve İstanbul’a gelip de görmeden ayrılmamanızı önerdiğimiz yerleri anlatacağız.İstanbul, özellikle Boğaziçi kıyıları ve Tarihi Yarımadasındaki muhteşem güzellikleri, tarihi eserleri, sarayları, müzeleri, park ve bahçeleri, modern, kozmopolit ve tarihi kent yaşamını birleştiren turistik ilçe ve semtleri ile ziyaretçilerini büyülüyor.


Şehrin kendine özgü silüeti, Roma, Bizans, Venedik ve Osmalılarıdan kalma tarihi eserler ile birlikte, aynı zamanda modernizmin simgesi gökdelenler ve modern yapılarla bezenmiş durumda. Özellikle Tarihi Yarımada ve Boğaziçi kıyıları, ziyaretçilerine çok sayıda gezilecek yer ve güzellikler sunuyor.


İstanbul’da Başlıca Gezilecek Yerler

Tarihi Yarımada

Tarihi yerleri gezip görmeyi sevenler için, yüzyıllar boyunca başta Mısır, Roma, Bizans ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmış ve çok sayıda tarihi eser barındıran, deniz tarafında Haliç, Marmara Denizi ve İstanbul Boğazı ile, kara tarafında ise Bizanslılar dönemine ait, şehrin korunması amacıyla inşa edilmiş şehir surları ile çevrili olan ve günümüzde Fatih ilçesi sınırlarını kapsayan Tarihi Yarımada‘yı mutlaka gezip görmenizi tavsiye ederiz

İstanbul Hakkında

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık ve ekonomik açıdan en önemli şehri. Dünyanın 34. büyük ekonomiye sahip şehri, belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa'nın en yüksek nüfusa sahip şehridir.


İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur.

İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç'in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan İstanbul'un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin 39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.


Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, M.S. 330 - 395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395 - 1204 ile 1261 - 1453 yılları arasında Doğu Roma İmparatorluğu, 1204 - 1261 arasında Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 - 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yaptı. Ayrıca, hilafetin Osmanlı Devleti'ne geçtiği 1517'den, kaldırıldığı 1924'e kadar, İstanbul İslamiyet'in de merkezi oldu.


Etimoloji İstanbul'a çağlar boyunca değişik adlar verilmiştir. Bu kent adları, kent tarihinin farklı dönemleriyle ile ilişkilidir. Bu adlar tarihsel sırayla, Byzantion, Augusta Antonina, Nova Roma, Konstantinopolis, Konstantiniyye ve bugünkü İstanbul adlarıdır.


Byzantion: Byzantion (Yunanca: Βυζάντιον, Latince: Byzantium), İstanbul’un bilinen ilk adıdır. M.Ö. 667'de Antik Yunanistan'daki Megara kent devleti'nden gelen Dorlu Yunanlı yerleşimciler bugünkü İstanbul üzerinde bir koloni kurdu ve yeni koloniye kralları Byzas veya Byzantas’ın (Yunanca: Βύζας veya Βύζαντας) şerefine Byzantion adını verdiler.


Byzantium, orijinal adı Byzantion olan antik kentin adının M.S. 1. yüzyıl’da, kenti Romalılar ele geçirince, onlar tarafından Latinceleştirilmiş halidir..

Şırnak İstanbul Ucuz Uçak Bileti

Şırnak İstanbul uçak bileti için tüm hava yollarını karşılaştır. En ucuz Şırnak İstanbul uçak bileti fiyatı bul ve satın al.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

3. Havalimanı Nerede?

İstanbul Havalimanı Avrupa Yakasında Arnavutköy ilçesinin sınırları içerisinde. Terkos Gölüne yakın olan havalimanı Tayakadın yolu üzerinde yer alıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı ve Atatürk Havalimanın Marmara'ya daha yakınken 3. Havalimanı Karadeniz kıyısına daha yakın.


İstanbul Havalimanı'na ulaşım nasıl sağlanır?


İstanbul Havalimanı'na Özel Araç İle Ulaşım

Yeni havalimanına en kısa sürede gidebilmenin yolu akıllı telefonlarda bulunan navigasyon uygulamaları :) Şaka bir yana bazı navigasyon uygulamalarında "Yeni Havalimanı" "3. Havalimanı" gibi terimlerle arama yapıldığında alakasız yerler çıkabiliyor. Bu yüzden her uygulamanın doğru nokta olarak tanıyacağı havalimanının açık adresini girerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.


"İmrahor Mahallesi Ulubatlı Hasan Caddesi No:255 34283 Arnavutköy İstanbul"


Özel araçla 3. havalimanına gelmek isteyen yolcular için çeşitli noktalardan havalimanına olan uzaklıklar ise şu şekilde:


Avrupa Yakası:


Avcılar - İstanbul Havalimanı - 53 km


Gayrettepe - İstanbul Havalimanı - 38 km


Taksim - İstanbul Havalimanı - 40 km


Levent - İstanbul Havalimanı - 36 km


Maslak - İstanbul Havalimanı - 35 km


Anadolu Yakası:


Kavacık - İstanbul Havalimanı - 42 km


Üsküdar - İstanbul Havalimanı - 47 km


Kadıköy - İstanbul Havalimanı - 52 km


Pendik - İstanbul Havalimanı - 73 km


İstanbul Havalimanı Otopark

Özel araç ile havalimanına ulaşan yolcular 7 Nisan 2019'a kadar havalimanının otoparklarını ücretsiz kullanabilecekler. Toplamda 40.000 araç kapasitesi bulunan İstanbul Havalimanı'nda otopark yeri bulmakta hiç zorlanmayacaksınız.


İstanbul Havalimanı'na Toplu Taşıma İle Ulaşım

Otobüs ile Ulaşım

Yeni havalimanına İETT ve HAVAİST otobüslerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. İETT neredeyse günün her saatinde belli noktalardan seferler düzenliyor ve bilet ücreti de 2 tam bilet. İETT ve HAVAİST otobüslerinin güzergahlarını ve duraklarını aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz:


İstanbul Havalimanı'na ulaşım nasıl sağlanır?


Hatların hareket saatlerine ait detayları da aşağıdaki görsellerde bulabilirsiniz:


H-2 Mecidiyeköy - Yeni Havalimanı Hareket Saatleri

İstanbul Havalimanı'na ulaşım nasıl sağlanır?


H-3 Halkalı - Yeni Havalimanı Hareket Saatleri

İstanbul Havalimanı'na ulaşım nasıl sağlanır?


H-4 Atatürk Havalimanı - Yeni Havalimanı Hareket Saatleri

İstanbul Havalimanı'na ulaşım nasıl sağlanır?


İST-1 Yenikapı - İstanbul Havalimanı Hareket Saatleri

İstanbul Havalimanı'na ulaşım nasıl sağlanır?


İST-2 Tüyap - İstanbul Havalimanı Hareket Saatleri

İstanbul Havalimanı'na ulaşım nasıl sağlanır?


İST-7 Kozyatağı Metro - İstanbul Havalimanı Otobüs Saatleri

İstanbul Havalimanı'na ulaşım nasıl sağlanır?


İST-19 Taksim - İstanbul Havalimanı Otobüs Saatleri


İstanbul Havalimanı'na ulaşım nasıl sağlanır?


İST-3 Otogar - İstanbul Havalimanı Otobüs Saatleri


İstanbul Havalimanı'na ulaşım nasıl sağlanır?


Metro ile Ulaşım

3. Havalimanına ulaşımı rahatlatması beklenen Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosunun 2019 yılı sonunda hizmete girmesi bekleniyor. Ayrıca Halkalı- İstanbul Havalimanı arasında yeni kurulacak bir metro hattı da 2020 yılının sonuna yetişecek şekilde planlanıyor.

Şırnak Havalimanı Ulaşımı

Taksi

Ortalama Ücret: 291,50 TL 
Ortalama Süre: 1 Saat

Ulaşım konusunda rahatına düşkün olan kişilerin en sık kullandığı araçlar arasında taksiler gelmektedir. İstediğiniz zaman taksileri kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 2,50 TL 
Ortalama Süre: 1 Saat 30 Dk

Otobüs oldukça ekonomik ulaşım seçeneğidir. Otobüslerin şehir içi ulaşım ağı oldukça geniştir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 15 TL 
Ortalama Süre: 1 Saat 15 Dk

Uçakların kalkış ve iniş saatlerine göre ayarlanmış Havaş otobüsleri bulunmaktadır. Şehrin bir çok noktasında noktaları bulunan Havaş otobüsleri oldukça konforlu ve ekonomiktir.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Vakit kaybetmeyi sevmeyenler için araç kiralamak oldukça mantklı tercihtir.